Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania

Co to jest ubezpieczenie mieszkania i do czego służy?

Ubezpieczenie mieszkania to jeden z rodzajów ubezpieczeń majątkowych, które znajduje się w ofercie wszystkich Towarzystw oraz firm ubezpieczeniowych zwanych ubezpieczycielami. Ubezpieczenie mieszkania daje nam gwarancję pokrycia strat związanych z wystąpieniem zjawisk losowych takich jak np. pożar lub powódź, które wpłyną na zmniejszenie wartości mieszkania, jak i również sprzętów, które się w nim znajdują.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia mieszkania?

Z ubezpieczenia mieszkania może skorzystać każdy, kto posiada na własność mieszkanie, dom, dom w budowie, domek letniskowy, pomieszczenie gospodarcze, garaż wolnostojący, a także małą architekturę nie zależnie od miejsca zamieszkania np. można ubezpieczyć mieszkanie w Olsztynie, gdy zameldowani jesteśmy w Iławie.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania obejmuje pomieszczenie lub budynek, małą architekturę znajdującą się wokół np. chodnik oraz może obejmować sprzęty RTV i AGD. W zależności od ubezpieczyciela oferty ubezpieczenia mieszkania różnią się od siebie, jeśli chodzi o przedmiot ubezpieczenia oraz rodzaj zdarzenia, w którego wyniku jego wartość uległa zmniejszeniu.

Najczęściej wybieranymi ofertami w Olsztynie są:

  • ubezpieczenie mieszkania od ognia i innych losowych zdarzeń,
  • ubezpieczenie mieszkania od kradzieży z włamaniem i rozboju,
  • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego,
  • ubezpieczenie szyb i innych szklanych przedmiotów od stłuczenia.

Jak widać ubezpieczenie domu w Olsztynie, jak i również Iławie, Ostródzie oraz Szczytnie można idealnie dopasować do swoich potrzeb.

O czym należy pamiętać?

Należy pamiętać, że składka ubezpieczeniowa ubezpieczenia mieszkania, czyli kwota, którą co miesiąc wpłacamy firmie ubezpieczeniowej, zależy od wielu czynników między innymi sumy ubezpieczenia, czyli górnej granicy odpowiedzialności ubezpieczyciela, lokalizacji, konstrukcji budynku czy materiałów, z jakich jest wykonany.

Przy wyborze oferty ubezpieczenia mieszkania lub domu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, gdyż umowy ubezpieczeniowe potrafią być niejasne i skomplikowane.

Zachęcamy mieszkańców Warmii i mazur w szczególności Olsztyna, Ostródy, Szczytna oraz Iławy do odwiedzenia naszego Punktu Obsługi Klienta w Olsztynie. Z naszą pomocą znajdą Państwo indywidualnie dopasowaną ofertę ubezpieczenia w niskiej cenie.


Formularz kontaktowy
Copyright (C) taniprad.org.pl Realizacja: agraf.net.pl
Zamknij